Barbara Piela – nauczyciel metody pilates certyfikowany przez Body Arts & Science International, pedagog techniki barre au sol w studiu warszawskiej szkoły baletowej, pedagog gościnny w Społecznym Ognisku Baletowym w Lublinie, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Moja droga do poznania metody Josepha Pilatesa zaczęła się od tańca. Przez 10 lat uczyłam się baletu, dzięki czemu w 1998 roku, jako pierwszą technikę wspomagającą tancerzy, poznałam barre au sol. Zajęcia prowadzone przez Dominikę Krysztoforską – solistkę Polskiego Baletu Narodowego zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Nauczyły większej świadomości własnego ciała, oddechu oraz uzmysłowiły, jak wielką moc mają ćwiczenia wykonywane w pozycjach leżących i siedzących.

Dzięki treningom z Basią odkryłam, na czym polega prawdziwy pilates! Instruktorka przykłada ogromną wagę do techniki oraz moich indywidualnych potrzeb. Zajęcia pilates pod okiem Basi mają stałe miejsce w moim grafiku i z przyjemnością czekam na kolejne sesje, które są intensywną i świadomą pracą nad całym ciałem.

Katarzyna Kwarecka-Zając
Specjalista medycyny estetycznej i anti-aging
 

Naukę barre au sol kontynuowałam u kolejnych tancerek, aż w 2006 roku, na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego w Poznaniu, trafiłam na zajęcia pilates. W metodę wprowadziła mnie Anna Grabka-Szpilman – pedagog Szwedzkiego Baletu Królewskiego, która pilatesem zajmowała się od ponad 20 lat. Pilates urzekł mnie elegancją i precyzją ruchów oraz harmonią, jaką wnosi do ciała i umysłu. Nie bez znaczenia jest także jego zbawienny wpływ na zdrowie kręgosłupa i stawów, dzięki czemu ćwiczyć może każdy bez względu na wiek czy stopień zaawansowania. Dlatego kiedy sama zaczęłam prowadzić zajęcia z techniki barre au sol w studiu warszawskiej szkoły baletowej, ćwiczenia pilates stały się nieodzownym elementem mojego programu. W 2013 roku odbyłam w Paryżu kurs Pilates Mat Teacher Training oraz otrzymałam dyplom jednej z najlepszych szkół pilatesu na świecie - Body Arts & Science International

Od tego czasu prowadzę zajęcia indywidualne oraz w kameralnych, kilkuosobowych grupach, dopasowując program ćwiczeń do potrzeb, celów i możliwości moich uczniów.Każda sesja jest dla mnie źródłem inspiracji do dalszego rozwoju, poszerzania wiedzy na temat ludzkiego ciała oraz metod jej przekazywania.